
FOXEER Reaper F4 128K 65A ESC BLHeli32 4in1 3-8S Lipo Input Signal DShot 150/ 300/ 600/ 1200/ MultiShot/OneShot for RC FPV Drone
Reference price:
US $94.78
1-10 pcs$91(-3%)
10-100 pcs$87(-7%)
100+ pcs$83(-12%)
31 orders (reference)
Description
FOXEER Reaper F4 128K 65A ESC BLHeli32 4in1 3-8S Lipo Input Signal DShot 150/ 300/ 600/ 1200/ MultiShot/OneShot for RC FPV Drone High-concerned chemical: None Is Electric: No Battery Quantity: 1 pcs Wheelbase: Bottom Plate Is it battery/power supply: N Is it charger/adapter: N Is Batteries Included: No Size: NA
Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Is Electric | No Battery |
| Quantity | 1 pcs |
| Wheelbase | Bottom Plate |
| Is it battery/power supply | N |
| Is it charger/adapter | N |
| Is Batteries Included | No |
| Size | NA |
| Technical parameters | KV1100 |
| Model Number | FOXEER Reaper F4 128K 65A ESC |
| For Vehicle Type | Airplanes |
| Tool Supplies | Assembled class |
| Four-wheel Drive Attributes | Assemblage |
| Remote Control Peripherals/Devices | Remote Controller |
| Upgrade Parts/Accessories | Reaper F4 128K 65A ESC |
| RC Parts & Accs | BLHeli32 4in1 65A ESC |
| Material | Composite Material |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Certification | CE |
Product Details
Specifications
- Firmware: FOXEER_Reaper4IN1_F4_65A_128_Multi_32_9
- Continuous/Burst Current: 65A4 / 100A4
- Input Voltage: DC 9V - 40V (3 - 8S Lipo)
- BEC: No
- Telemetry: Supported
- ESC Programming: BLHeli32
- Current Scaling: 70
- Input Signal: DShot 150/ 300/ 600/ 1200 /MultiShot/ OneShot etc.
- Working Temperature: -20°C ~ +55°C
- Working Humidity: 20 - 95%
- Storage Temperature: -20°C ~ +70°C
- Mounting Hole: 30.5X30.5mm, Φ4mm/M3
- Dimension: 42.5x42x5.5mm
- Weight: 14.8g




