
FIMI X8 Tele Max 2025 New Beyond Vision with Wide-Angle And Tele Camera 30x Hybrid Zoom 4K 60Fps 3-Axis Gimbal Super Night
Reference price:
US $497.70
1-10 pcs$482(-3%)
10-100 pcs$462(-7%)
100+ pcs$437(-12%)
254 orders (reference)
Description
FIMI X8 Tele Max 2025 New Beyond Vision with Wide-Angle And Tele Camera 30x Hybrid Zoom 4K 60Fps 3-Axis Gimbal Super Night High-concerned chemical: None Is Electric: Lithium battery Anti-wind Ability: good Drone Weight: 1 Takeoff Weight: 1000g Transit Time (Days): 47min Video Capture Resolution: 4K UHD,Other Operator Skill Level: Beginner,Intermediate,expert
Select options
Variant
Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Is Electric | Lithium battery |
| Anti-wind Ability | good |
| Drone Weight | 1 |
| Takeoff Weight | 1000g |
| Transit Time (Days) | 47min |
| Video Capture Resolution | 4K UHD,Other |
| Operator Skill Level | Beginner,Intermediate,expert |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | 3-Axis Gimbal |
| Controller Mode | MODE2 |
| Certification | CE |
| Flight Time | >30 |
| Controller Battery | yes |
| Control Channels | 4 channels |
| Is Batteries Included | Yes |
| Remote Distance | 500m |
| Remote Control | Yes |
| Type | HELICOPTER |
| Aerial Photography | Yes |
| Package Includes | Original Box,Camera,Batteries,Remote Controller,charger,Operating Instructions |
| Material | Plastic,Metal |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Features | App-Controlled |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y,3-6Y,6-12Y |
Product Details
FIMI X8 Tele Max 2025 New Beyond Vision with Wide-Angle And Tele Camera 30x Hybrid Zoom 4K 60Fps 3-Axis Gimbal Super Night





































