
Axisflying Bando 5 inch FPV O4 Pro Sturdy Racing Drone Freestyle GPS H743 Pro FC BANDO 2207.5 1960KV (6S) Frame True X
Reference price:
US $515.02
1-10 pcs$500(-3%)
10-100 pcs$479(-7%)
100+ pcs$453(-12%)
1 orders (reference)
Description
Axisflying Bando 5 inch FPV O4 Pro Sturdy Racing Drone Freestyle GPS H743 Pro FC BANDO 2207.5 1960KV (6S) Frame True X High-concerned chemical: None Obstacle avoidance types: No support Motor Type: Brushless Motor Integrated propeller guard: Not Include Max Wind Speed Resistance: < 10 KM/H Max Takeoff Weight: <1kg Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume: No Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel]: 4K(4096*2160)
Select options
Variant
Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Obstacle avoidance types | No support |
| Motor Type | Brushless Motor |
| Integrated propeller guard | Not Include |
| Max Wind Speed Resistance | < 10 KM/H |
| Max Takeoff Weight | <1kg |
| Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume | No |
| Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel] | 4K(4096*2160) |
| Category | Camera Drone |
| Aircraf Operating Frequency | 2.4 GHz,5.8 GHz |
| Drone Weight | 0.5 |
| Camera Mount Type | Fixed Camera Mount |
| GPS | No |
| Display Control | No |
| Connectivity | Remote Control |
| Flight Time | others |
| Remote Distance | / |
| Camera Integration | Camera Included |
| Camera Features | 4K HD Video Recording |
| Brand Name | AXISFLYING |
| Origin | Mainland China |
| Sensor Size | 1/2.0 inches |
| Aerial Photography | Yes |
Product Details













