
IFlight Nazgul Evoque F5 V3 O4 6S HD Drone BNF With O4 Air Unit Pro / XING2 2207 1750KV Motors For FPV Cinematic Freestyle
Reference price:
US $522.76
1-10 pcs$506(-3%)
10-100 pcs$485(-7%)
100+ pcs$459(-12%)
60 orders (reference)
Description
IFlight Nazgul Evoque F5 V3 O4 6S HD Drone BNF With O4 Air Unit Pro / XING2 2207 1750KV Motors For FPV Cinematic Freestyle High-concerned chemical: None Obstacle avoidance types: No support Motor Type: Brushless Motor Integrated propeller guard: Not Include Max Wind Speed Resistance: < 10 KM/H Max Takeoff Weight: <1kg Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume: No Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel]: 1080i/P(1920*1080)
Select options
Variant
Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Obstacle avoidance types | No support |
| Motor Type | Brushless Motor |
| Integrated propeller guard | Not Include |
| Max Wind Speed Resistance | < 10 KM/H |
| Max Takeoff Weight | <1kg |
| Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume | No |
| Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel] | 1080i/P(1920*1080) |
| Category | Camera Drone |
| Aircraf Operating Frequency | 2.4 GHz |
| Drone Weight | Around 492g |
| Camera Mount Type | Other |
| GPS | Yes |
| Display Control | No |
| Connectivity | Remote Control |
| Flight Time | others |
| Remote Distance | / |
| Camera Integration | Camera Included |
| Camera Features | 1080p HD Video Recording |
| Brand Name | IFLIGHT |
| Origin | Mainland China |
| Sensor Size | 1/1.28 Inches |
| Aerial Photography | Yes |
Product Details
Buy IFlight Nazgul Evoque F5 V3 O4 6S HD Drone BNF With O4 Air Unit Pro / XING2 2207 1750KV Motors For FPV Cinematic Freestyle at Aliexpress for . Find more 44, 200003876 and products. Enjoy ✓Free Shipping Worldwide! ✓Limited Time Sale ✓Easy Return.



